Blíží se Den dětské onkologie! Vybavte se symbolem podpory – zlatou stužkou

8. února 2023

Šířit povědomí o problematice dětské onkologie, detabuizovat onkologická onemocnění dětí, představit pokroky v léčbě a především vzdát hold všem dětským pacientům a vzpomenout na ty, kterým se v boji se zákeřným protivníkem nepodařilo zvítězit. To jsou i letos hlavní cíle Dne dětské onkologie, který připadá na středu 15. února. V Olomouci, kde se organizace ujala Šance Olomouc o.p.s., bude tato osvětová akce znovu velmi výrazně vidět.

Aby byla vidět ještě více, můžete se vybavit symbolem Dne dětské onkologie - zlatou stužkou. Za symbolickou částku si ji můžete pořídit v lékárnách Fakultní nemocnice Olomouc, ale i na dalších místech v Olomouci. „Zlatá je barva síly, odvahy a odolnosti a je symbolickou barvou dětské rakoviny. Zakoupením zlaté stužky lidé podpoří dětské hematoonkologické pacienty na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc,“ vysvětluje ředitelka Šance o.p.s. Herta Mihálová.

Více o programu Dne dětské onkologie si přečtěte na webu https://sanceolomouc.cz/.