Cenu Křesadlo převzala i Jana Janíková z Dobrovolnického centra FN Olomouc

22. března 2022

Jedenáct výjimečných osobností z Olomouckého kraje převzalo v pondělí večer v Arcibiskupském paláci v Olomouci prestižní cenu Křesadlo 2021 za obětavou dobrovolnou pomoc lidem ve svém okolí. Dobrovolníci, kteří působí v různých oblastech veřejného života, byli nominovaní občany nebo organizacemi z celého kraje. Cenu z rukou olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera převzala také Jana Janíková, která se již sedm let výrazně podílí na aktivitách Dobrovolnického centra Fakultní nemocnice Olomouc.

• Janě Janíkové předal cenu arcibskup Jan Graubner. Slavnostním večerem provázela moderátorka Českého rozhlasu Olomouc Dita Vojnarová. Foto: Maltézská pomoc, o.p.s.

Pomáhá dětem snáze se vyrovnat s hospitalizací, dochází za dětskými i dospělými onkologickými a hematoonkologickými pacienty, nechybí na žádné z dobrovolnických akcí včetně mikulášských a vánočních nadílek, byla neocenitelnou pomocnicí při distribuci různých darů v době nejtěžší covidové situace… Je toho hodně, za co Janě z celého srdce děkujeme! A samozřejmě gratulujeme k zaslouženému ocenění!

Podívejte se na medailon Jany Jeníkové

Přečtěte si rozhovor s Janou Jeníkovou pro iDnes ZDE.