Ceny za výlety „po stopách poutníků“ rozdány. Příští rok vás vyšleme za slavnými rodáky

16. listopadu 2023

Slavnostní tečku za prázdninovou soutěží Po stopách poutníků, kterou se pořadatelé z Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace FN Olomouc a Lázní Slatinice snažili motivovat účastníky k výletům k sakrálním stavbám, učinilo předání cen. Toho se ve úterý 14. listopadu společně ujali přednostka kliniky Eliška Sovová, ředitelka slatinických lázní Irena Vašicová a ředitel FN Olomouc Roman Havlík.

  • Obrázek 1: Hlavní cenu - víkendový pobyt ve slatinických lázních - předala Dagmar Hanákové ředitelka lázní Irena Vašicová.

 

Zatímco v předchozích dvou ročnících, kdy se pořadatelé snažili motivovat k cestám ke studánkám a na rozhledny, mohli účastníci své příspěvky a tipy přidávat tři měsíce, letos se vydávali na cesty od Velikonočního pondělí 10. dubna až do konce září, tedy téměř půl roku! Vyhodnocení proto vycházelo z celkového počtu příspěvků a bodů, které členové facebookové skupiny za dobu svého členství nasbírali.

Jednoznačnou vítězkou se tak stala Dagmar Hanáková, která celkovým počtem 465 příspěvků a ziskem 3308 bodů za sebou nechala ostatní „poutníky“. Ocenili jsme i další dva nejčastější přispěvatele, a to Karin Chytilovou, která za dobu svého členství ve FB skupině nasbírala 873 bodů, a Martina Višňu, který i se svým cestovatelským parťákem – figurkou Igráčka – posbírali celkem 834 bodů. Vítězce předala ředitelka slatinických lázní Irena Vašicová poukaz na relaxační víkend, zahrnující léčivé procedury, wellness a hotelový servis. Všichni tři ocenění si odnesli dárkový balíček od společnosti Nutrend a tašky s upomínkovými předměty Fakultní nemocnice Olomouc.

Všichni tři se shodli, že se z cest za soutěžními „úlovky“ stala téměř závislost. „Málem jsem kvůli návštěvě jednoho takového místa nestihla start jednoho běžeckého závodu,“ vzpomínala se smíchem například Karin Chytilová. „Ale mé děti byly s tématem letošního ročníku nadmíru spokojení, když nemusely stoupat na rozhledny jako vloni. Navíc pro mě jako pro věřící to byl cíl naprosto ideální,“ pochvalovala si.

Z živého rozhovoru výherců a pořadatelů vyplynul i cíl pro soutěžící v příštím roce. Padaly různé tipy, ale nejvíce sympatií nakonec získali slavní rodáci. „V příštím roce vyšleme účastníky na místa spojená se známými osobnostmi. Napadá mě například Příbor Sigmunda Freuda nebo Hodslavice Františka Palackého, ale takových míst, obcí a měst je spousta. Začátek výzvy plánujeme opět už na začátek jara. Věřím, že se nás zase povede lidi vytáhnout ven, motivovat je k cestování a k tomu, aby ve společnosti přátel nebo rodiny zažili něco nového,“ doplnila Eliška Sovová.

  • Obrázek 2: Z předání ocenění (zleva) - ředitel FN Olomouc Roman Havlík, Dagmar Hanáková, ředitelka Lázní Slatinice Irena Vašicová, přednostka Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace Eliška Sovová, Martin Višňa, Karin Chytilová.