Čtvrtý díl Ambulance aktivního zdraví prozradí, jak spolu souvisí psychika a tělesné zdraví

14. června 2021

Lze myšlením a prací s emocemi pozitivně ovlivnit vlastní zdraví? A jak se takovému umění může naučit každý z nás? Na tyto a další otázky týkající se vztahu mezi lidskou psychikou a tělesným zdravím se bude snažit najít odpovědi čtvrtý díl Ambulance aktivního zdraví (Ambulance AZ), seriálu debat odborníků nejen z Fakultní nemocnice Olomouc. Zhruba tři čtvrtě hodiny trvající pořad připravovaný ve spolupráci s olomouckým televizním studiem BEA campus channel bude naživo k vidění ve středu 16. června od 17 hodin a poté ze záznamu na webových stránkách ambulanceAZ.fnol.cz a současně na YouTube kanálu a facebookové stránce FN Olomouc.

„Často dostáváme od svého okolí rady typu, že máme myslet pozitivně, zbytečně se vším netrápit a podobně. Umíme se jimi ale řídit? Lidská mysl dokáže bezesporu nemoci přivodit i vyléčit. Proto je třeba o ni pečovat stejně jako o tělo,“ říká duchovní autor a průvodce pořadem prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D., ředitel FN Olomouc.

Jeho hosty ve studiu BEA budou v pořadu věnovaném tentokrát psychosomatice primář Doléčovacího oddělení Psychiatrické léčebny ve Šternberku MUDr. Michal Kryl a lékařka III. interní kliniky - nefrologické, revmatologické a endokrinologické Fakultní nemocnice Olomouc MUDr. Andrea Smržová, Ph.D.

Cílem projektu Ambulance AZ je připomenout veřejnosti téma aktivního zdraví a zodpovědného přístupu každého z nás k vlastní tělesné i duševní kondici. V rámci každého dílu pozvaní odborníci odpovídají i na dotazy, které mohou zájemci již před vysíláním klást prostřednictvím webových stránek ambulanceAZ.fnol.cz. Na stejné internetové adrese také naleznou různé zajímavé odkazy a tipy na podporu aktivního zdraví i kontakty na specializované poradny ve Fakultní nemocnici Olomouc. Záznamy všech předchozích debat mohou zájemci sledovat nejen jako video, ale k dispozici jsou také jako podcast ve streamovací službě Spotify. Pro sdílení zkušeností a případně konzultaci některých otázek s odborníky založila FN Olomouc také facebookovou skupinu.