Dětská hematologie FN Olomouc má nové přístrojové vybavení. Díky štědrému dárci

4. května 2023

Devět monitorů vitálních funkcí včetně centrální monitorovací stanice může nově využívat Hemato-onkologické oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. A to díky štědrému daru v hodnotě bezmála jednoho milionu korun, který na tento účel věnoval olomoucké nemocnici pan Jiří Marák a jeho společnost MB Tool. Štědrému dárci i jménem malých pacientů moc děkujeme.

Monitory vitálních funkcí slouží pro sledování základních a rozšířených životních funkcí dětských pacientů. Monitorované parametry jsou přenášeny na centrální stanici, která obstarává celkový monitoring všech pacientů na oddělení. Dodávku systému v hodnotě 999 944 korun včetně DPH realizovala firma S&T Plus. Zakoupené monitory IntelliVue X3 značky Philips jsou navrženy pro snadné použití u pacientů na jednotkách intenzivní péče i během přepravy napříč nemocnicí, a to díky svému kompaktnímu řešení. Monitory jsou z odolného materiálu přizpůsobeného provozu v intenzivní péči. Základní monitorované parametry jsou EKG, saturace, měření neinvazivního tlaku a dechová křivka. Díky monitorům je možné sledovat aktuální životní funkce pacienta a zajistit tak jeho bezpečnost.

"Společnost MB Tool, kterou vlastním, má více než šest set zaměstnanců a díky těmto lidem i zemi, v níž žiji a podnikám, se mám dobře. Cítil jsem potřebu to tomuto státu a jeho občanům nějak vrátit, proto tento dar směřoval do státní nemocnice. Jsme prostějovská firma, takže jsem logicky zvolil Fakultní nemocnici Olomouc," říká dárce pan Jiří Marák. A my mu za jeho velké a málokdy vídané gesto děkujeme!