Devátý běh sanitářského kurzu ve FN Olomouc zakončili frekventanti závěrečnou zkouškou

7. června 2023

Ve výukových prostorách II. interní kliniky se dnes uskutečnily závěrečné zkoušky devátého běhu akreditovaného kvalifikačního kurzu Sanitář, který pořádá FN Olomouc. Osvědčení o získané odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání si dnes z rukou náměstkyně nelékařských oborů Ing. Bc. Andrey Drobiličové převzalo celkem čtrnáct absolventů.

Sanitářský kurz pořádáme ve FN Olomouc od roku 2018. Získání osvědčení přitom rozhodně není hračka. Zájemce o práci sanitáře čeká 100 hodin teoretické a teoreticko-praktické výuky, k tomu 80 hodin praktické výuky a zkouška z praktické části a ústní zkouška z teoretické části. "Mám radost, že i dnes všichni absolventi úspěšně složili zkoušky. Každý rok se nám daří kapacitu kurzu plně obsadit, což je také pozitivní zpráva. Pomalu připravujeme další běh této vzdělávací akce, který se uskuteční v září,“ doplňuje náměstkyně Drobiličová.

Jak hodnotí kurz samotní účastníci? Zeptali jsme se úspěšné absolventky Lenky Falaštové: „Sanitářský kurz jsem si vybrala, protože pracuji jako pečovatelka v sociálních službách. Kurz byl pro mě takovou osobní výzvou k tomu, abych přešla do zdravotnictví a splnil všechna má očekávání. Je to úplně jiné než v sociálních službách, a přitom téměř to samé. Uplatnění bych ráda našla přímo ve Fakultní nemocnici Olomouc. Místo vybrané nemám, ale láká mě neurologie. Tak uvidíme, jak to dopadne“.

Více informací o sanitářském kurzu najdete: https://kariera.fnol.cz/akreditovany-kvalifikacni-kurz-sanitar