Do Evropského parlamentu mohou ve Fakultní nemocnici Olomouc volit pacienti s voličským průkazem

10. května 2019

V pátek 24. května a v sobotu 25. května se uskuteční volby do Evropského parlamentu, kterých se mohou zúčastnit i pacienti Fakultní nemocnice Olomouc. Právoplatně vhodit svůj hlas do přenosné volební urny však mohou pouze v případě, že se prokážou voličským průkazem. Týká se to tedy především pacientů s chronickým onemocněním, kteří nemohou s určitostí vědět, kde se v době voleb budou nacházet, nebo těch, kteří mají v uvedeném termínu naplánovanou hospitalizaci. Standardně mohou ve FN Olomouc volit také pacienti s trvalým bydlištěm ve volebním okrsku 34. Voličský průkaz vydá občanovi obecní úřad v místě jeho trvalého pobytu. Pacienti, kteří mají trvalý pobyt v Olomouci, naleznou podrobné informace včetně formuláře žádosti na webu Magistrátu města Olomouce.