Dokáže nás duševní harmonie ochránit před chorobami? Devátý díl Ambulance aktivního zdraví je věnován spirituálnímu zdraví

6. prosince 2021

Láska k sobě i k druhým. Morální hodnoty. Altruismus. Sebepoznání. Jak moc jsou tyto nehmotné ideály důležité pro náš dobrý zdravotní stav? A dokáže duše léčit tělo? Na tyto a další otázky se bude snažit najít odpovědi devátý díl Ambulance aktivního zdraví (Ambulance AZ), seriálu debat odborníků pořádaného Fakultní nemocnicí Olomouc. Zhruba tři čtvrtě hodiny trvající pořad věnovaný tentokrát spirituálnímu zdraví a připravovaný ve spolupráci s olomouckým televizním studiem BEA PRODUCTION bude naživo k vidění ve středu 8. prosince od 17 hodin. Následně také ze záznamu na webových stránkách ambulanceAZ.fnol.cz a současně na YouTube kanálu a facebookové stránce FN Olomouc.

„Spirituální zdraví nelze ani zdaleka spojovat jen s náboženskou vírou. Jedná se o obecnější schopnost sebereflexe, všímavosti a koncentrace ve vztahu k sobě,“ upozorňuje duchovní autor a průvodce pořadem prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D., ředitel Fakultní nemocnice Olomouc. Jeho hosty ve studiu BEA budou tentokrát kaplan a člen paliativního týmu FN Olomouc Vítězslav Vurst, B.Th. a pedagog Katedry rekreologie Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci prof. PhDr. Ivo Jirásek, Ph.D.

Cílem projektu Ambulance AZ je připomenout veřejnosti téma aktivního zdraví a zodpovědného přístupu každého z nás k vlastní tělesné i duševní kondici. V rámci každého dílu pozvaní odborníci odpovídají i na dotazy, které mohou zájemci již před vysíláním klást prostřednictvím webových stránek ambulanceAZ.fnol.cz. Na stejné internetové adrese také naleznou různé zajímavé odkazy a tipy na podporu aktivního zdraví i kontakty na specializované poradny ve Fakultní nemocnici Olomouc. Záznamy všech předchozích debat mohou zájemci sledovat nejen jako video, ale k dispozici jsou také jako podcast ve streamovací službě Spotify. Pro sdílení zkušeností a případně konzultaci některých otázek s odborníky založila FN Olomouc také facebookovou skupinu.