Epidemie odložila charitativní zápas hokejistů

1. prosince 2021

Utkání hokejistů HC UP a juniorů HC Olomouc, které se mělo uskutečnit ve středu 8. prosince a jehož výtěžek měl putovat na konto Dětské kliniky FN Olomouc a nadace Šance, se odkládá na neurčito. Důvodem je nepříznivá epidemická situace a vládní opatření, která by neumožnila účast odpovídajícího počtu diváků.

"Po dlouhém rozmýšlení jsme se nakonec rozhodli utkání z důvodu aktuální situace kolem pandemie odložit. Přesto, že byl zápas připravený a podporu nám přislíbila řada partnerů, zdraví je pro nás přece jen na prvním místě. Vzhledem k vládním nařízením si navíc nejsme jistí, zda by účast fanoušků byla dostatečná. Věříme, že přesto, že to kvůli blížícímu se play-off nebude jednoduché, podaří se nám najít náhradní termín v příštím roce. Záležet samozřejmě bude i na aktuální covidové situaci," uvedla za organizátory akce Zuzana Spurná.

První charitativní střetnutí juniorů HC Olomouc a univerzitních hokejistů HC UP se uskutečnilo na konci roku 2018. Pro Dětskou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc a sdružení Šance se tehdy vybralo téměř 44 tisíc korun.