Fakultní nemocnice Olomouc bodovala v prestižní anketě TOP Zaměstnavatelé 2019

18. února 2019

Studenti českých vysokých škol řadí Fakultní nemocnici Olomouc mezi preferované zaměstnavatele v oboru lékařství a farmacie. Vyplývá to z nedávno zveřejněných výsledků studie TOP Zaměstnavatele 2019. V osmém ročníku této prestižní ankety hlasovalo 11 577 vysokoškoláků. Vítězem napříč obory je ŠKODA AUTO. Technici chtějí pracovat ve Skupině ČEZ, právníci v advokátní kanceláři Havel & Partners, ekonomové ve společnosti KPMG. Mezi budoucími lékaři a farmaceuty je nejvíce žádaná společnost Zentiva. FN Olomouc byla na pátém místě.

„Většina vítězů oborových kategorií obhájila loňská prvenství. Jasně tak vidíme, že se na trhu profilují zaměstnavatelé, kteří dokázali vybudovat silnou značku nejen pro zákazníky, ale i pro své budoucí zaměstnance. Příkladem je ŠKODA AUTO, která dávno neoslovuje jen inženýry a ekonomy, ale zájem pracovat v mladoboleslavské automobilce mají studenti napříč obory a třeba v oblasti IT směle konkuruje tradičním technologickým gigantům,“ řekl k výsledkům Jakub Hořický, ředitel studie TOP Zaměstnavatelé.

Studie je rozdělena do dvanácti oborových kategorií: Advokátní kancelář, Automobilový & Strojírenský průmysl, Bankovnictví & Investice, Energetika & Plynárenství & Petrochemický průmysl, Informační technologie, Obchod, Pojišťovnictví, Poradenství & Audit & Daně, Spotřebitelský průmysl, Stavebnictví, Telekomunikace, Farmacie & Zdravotnictví. Vítězem poslední jmenované kategorie se stala společnost Zentiva. Druhé místo studenti českých vysokých škol přisoudili společnosti Bayer, třetí Fakultní nemocnici v Motole, čtvrté Fakultní nemocnici Brno a Fakultní nemocnice Olomouc byla pátá. „Velmi mě těší, že čeští vysokoškoláci považují naši nemocnici za atraktivního zaměstnavatele. Svědčí to o tom, že máme dobré renomé a prestiž. Naše pozice v anketě mě těší o to víc, že současná situace na trhu práce není úplně optimistická. Můžeme tím pádem doufat, že nebudeme mít nouzi o uchazeče o zaměstnání. Vnímám to jako velké ocenění práce celé nemocnice, jejího vedení i jednotlivých pracovišť,“ komentoval výsledky ankety TOP zaměstnavatelé ředitel FN Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D.

Přehled aktuálních volných pozic ve FN Olomouc najdete ZDE.