Fakultní nemocnice Olomouc rozšiřuje od 13. srpna provozní dobu odběrového místa na vyšetření COVID-19

11. srpna 2020

V souvislosti s aktuálními opatřeními pro cestování do Řecka reaguje Fakultní nemocnice Olomouc na zvýšený počet zájemců z řad samoplátců o vyšetření na onemocnění COVID-19. Od 13. srpna 2020 proto rozšiřuje provozní dobu svého odběrového místa. To bude nově otevřeno ve všední dny od 7.30 do 15 hodin (pro samoplátce v časech 11.00 – 12.00 a 12.30 – 15.00) a také o sobotách mezi 8. a 12. hodinou (výhradně samoplátci).

„V tuto chvíli jsme jediné zdravotnické zařízení v Olomouckém kraji, které zajišťuje vyšetření na COVID-19 pro zájemce z řad samoplátců. V souvislosti s novými opatřeními řecké strany jsme okamžitě zaznamenali zvýšený zájem o tyto testy. Protože chceme veřejnosti vyjít vstříc, snažíme se v rámci našich možností v co největším rozsahu rozšířit provozní dobu odběrového místa,“ říká náměstkyně nelékařských oborů FN Olomouc Ing. Bc. Andrea Drobiličová.

Od čtvrtku 13. srpna včetně tak bude odběrové místo v olomoucké fakultní nemocnici, které se nachází v budově F (boční vchod), v provozu ve všední dny od 7.30 do 15 hodin (polední přestávka 12.00 – 12.30) a pro samoplátce také o sobotách mezi 8. a 12. hodinou. Pro indikované pacienty (odeslané s podezřením na onemocnění COVID-19 například praktickým lékařem či Krajskou hygienickou stanicí) je ve všední dny vyhrazena doba od 7.30 do 11 hodin, od 11 hodin pak mohou přicházet samoplátci. V jejich případě je však nadále nezbytné vždy využít rezervačního systému (ZDE) a nahlásit se předem na volný termín. „Cestující do Řecka si pak s sebou nově vedle platební karty k uhrazení poplatku za vyšetření musejí vzít i cestovní doklad,“ upozorňuje Ing. Drobiličová.

Pro zvětšení klikněte na obrázek