Fakultní nemocnice Olomouc zřizuje od pondělí 21.3.2022 UA POINT

21. března 2022

Místo zajišťující základní primární ambulantní péči lidem z Ukrajiny je v provozu v pracovních dnech od 7:00 – 15:00 hodin v následujícím rozsahu:

• lékařská primární péče pro dospělé (všeobecná ambulance URGENT – viz mapa),
  • lékařská primární péče pro děti a dorost (všeobecná ambulance Dětské kliniky – je umístěna v prostorách akutní dětské ambulance – viz mapa),
  • gynekologicko-porodnická ambulance (všeobecná ambulance Porodnicko-gynekologické kliniky – viz mapa).

Orientaci v areálu FN Olomouc usnadňuje ukrajinským pacientům značení na chodníku.

Koordinátor primární péče mezi Krajským asistenčním centrem pomoci Ukrajině a UA POINT Fakultní nemocnice Olomouc (bilingvální zaměstnanec nemocnice) je na tel. 588 445 633.

Mimo uvedenou dobu je poskytována akutní zdravotní péče v režimu lékařské pohotovostní služby na pracovištích dle odborností (URGENT, Dětská klinika, Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku, Oční klinika, Porodnicko–gynekologická klinika, Klinika ústní, čelistní a obličejové chirurgie a Psychiatrická klinika). Pohotovostní služby jsou zpoplatněny částkou 90,- Kč.

Více informací o pohotovostních službách naleznete ZDE.