FN Olomouc zavádí povinné rezervace na vyšetření COVID-19 i pro indikované pacienty

20. října 2020

Zajistit plynulý průběh odběru vzorků pro vyšetření COVID-19 - to je hlavní důvod, proč Fakultní nemocnice Olomouc zavádí již od středy 21. 10. 2020 povinnou rezervaci také pro indikované pacienty, tedy ty, které k testování vyslali praktičtí lékaři nebo hygienická stanice. Mnohametrové fronty, které se v těchto dnech u odběrového místa ve fakultní nemocnici tvoří, jsou s ohledem na chladné počasí a z toho plynoucí diskomfort pro čekající neúnosné.

„Počet odběrů roste skokově ze dne na den. Jsme také jediné odběrové místo v regionu, které dosud rezervační systém pro indikované pacienty nemá, proto se k nám sjíždějí pacienti z celého kraje. Musíme na tento trend reagovat. Nemůžeme nechat lidi čekat na vyšetření v chladu a dešti. S rezervačním systémem bude odbavování plynulejší,“ vysvětluje důvody přijatého opatření náměstkyně nelékařských oborů FN Olomouc Ing. Bc. Andrea Drobiličová s tím, že povinné rezervace se již velmi osvědčily v případě samoplátců. Fakultní nemocnice bude zveřejňovat volné termíny vždy jen na týden dopředu, aby je případně mohla přizpůsobit aktuální epidemiologické situaci.

Rezervační systém s volnými termíny naleznou indikovaní pacienti ---ZDE--- . Všechny informace spojené s koronavirem soustřeďuje Fakultní nemocnice Olomouc na speciálním webu covid.fnol.cz.