Gymnazisti a studenti univerzity pomohli v nemocnici s jarním úklidem

12. dubna 2024

Studentský dobrovolnický den - aktivita, kterou na dnešek vyhlásilo Dobrovolnické centrum Univerzity Palackého, přinesla i v naší nemocnici viditelné výsledky. A není divu! Do práce se u nás pustilo 35 dobrovolníků – studentek a studentů Církevního gymnázia Německého řádu v Olomouci a Univerzity Palackého v Olomouci.

• Obrázek 1: S jarním úklidem pomohli FN Olomouc studenkty a studenti írkevního gymnázia Německého řádu v Olomouci a Univerzity Palackého v Olomouci.

Tak početnou skupinu jsme mohli vyslat hned na dvě místa. Pomohli nám s hrabáním listí a trávy a zametáním chodeb a dalších vnitřních prostor ve fortu Tafelberg a taky s údržbou zeleně na terapeutické zahradě Psychiatrické kliniky. Tady pohrabali listí, vypleli záhony, opravili vyvýšené záhony, provedli jarní řez keřů a ozdobných travin a vyčistili hřiště. Prostě udělali spoustu práce! A my jsme jim za to moc vděční. Děkujeme! Chlebíček a horalka pro každého bylo víc než zasloužené občerstvení…

Zdá se přitom, že nezůstane jen u dnešní dobrovolnické výpomoci. Předběžně jsme se domluvili, že na podzim všechno zopakujeme. Paráda! Díky!