Hokejoví Kohouti vybrali pro FN Olomouc 57 tisíc, přispěl i klub. Děkujeme!

28. května 2020

V úterý 26. května dorazila na ředitelství Fakultní nemocnice Olomouc vzácná sportovní návštěva. Dvojnásobný hokejový mistr světa a dnes jednatel a jeden z hlavních trenérů klubu HC Olomouc Jan Tomajko a kapitán áčka "Kohoutů" Martin Vyrůbalík předali do rukou ředitele nemocnice prof. MUDr. Romana Havlíka, Ph.D. a jeho zástupce Ing. Tomáše Uvízla symbolický šek na částku 57 tisíc korun. Na dar se složili hráči prvního mužstva HC Olomouc a přispěl i samotný extraligový klub.

"Byl to nápad mého trenérského kolegy Zdeňka Motáka, který jej v době karanténních opatření rozšířil pomocí sociálních sítí mezi kluky," prozradil Jan Tomajko, podle nějž se zapojili všichni hráči sedmého celku uplynulého extraligového ročníku, který zůstal kvůli koronavirové epidemii nedohrán. "S vaším darem jste trefili puk do správné branky. Váš příspěvek bude dobře zúročen ve prospěch pacientů, zaměstnanců i celé nemocnice a jejího rozvoje," děkoval s lehkou nadsázkou hokejistům ředitel Roman Havlík.