Informace pro pacienty, kteří se vyléčili z onemocnění COVID-19

22. října 2020

Vážené dámy a vážení pánové,

dovolujeme si oslovit vás, kteří jste úspěšně překonali onemocnění COVID-19, s prosbou, zda byste byli ochotni pomoci dalším pacientům, kteří se dosud s nebezpečným koronavirem potýkají. Po uplynutí 14 dnů od ukončení karantény, byste právě vy mohli prospět jiným nemocným a pravděpodobně i zachránit lidské životy.

Pokud jste měli v průběhu nemoci příznaky, jako jsou teplota přes 37,3 stupňů °C, bolesti hlavy, suchý kašel, dušnost, zažívací obtíže, ztrátu čichu, ztrátu chuti nebo jiné příznaky, vytvořili jste si protilátky proti COVID-19. Vaše plazma tyto protilátky nyní obsahuje a pokud byste se rozhodli ji darovat, zásadním způsobem byste pomohli jejím příjemcům.

Bližší informace o dárcovství a odpověď na otázku, jste-li vhodným dárcem, najdete na našich webových stránkách transfuzka.fnol.cz.

Děkuji předem za pomoc

Těšíme se na setkání

Prim. MUDr. Dana Galuszková

Primářka Transfuzního oddělení FN Olomouc