Jak se pracuje ve fakultce? FN Olomouc zve zájemce o zaměstnání na PERSOFest

9. února 2024

Fakultní nemocnice Olomouc je největší zaměstnavatel v Olomouckém kraji a jedna z největších nemocnic v České republice. Svým zaměstnancům nabízí stabilitu, prestiž a perspektivu. Musí vůbec organizace s takovou charakteristikou a renomé rozšiřovat své náborové nástroje? Rozhodně ano, aby šířila dobré jméno nemocnice, posilovala brand a snažila se oslovit maximum kvalitních uchazečů. Proto veřejnosti nabízí PERSOFest, první ročník kontaktního veletrhu pracovních příležitostí pro všeobecné sestry. Uskuteční se přímo ve FN Olomouc, a to v pátek 23. února 2024 v budově II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické v čase od 9 do 15 hodin.

„V českých nemocnicích chybí podle nedávné statistiky až tři tisíce zdravotních sester. Naše nemocnice naštěstí pociťuje akutní nedostatek jen ve výjimečných případech, a to zejména u anesteziologických sester a instrumentářek. I tyto výjimky jsou pro nás ale signálem, že musíme usilovat o zlepšování pracovních podmínek a rozšiřování benefitů a že je třeba být aktivní na trhu práce,“ konstatuje náměstkyně nelékařských oborů FN Olomouc Ing. Bc. Andrea Drobiličová, MHA. Zájemce o zaměstnání podle ní do olomoucké fakultní nemocnice stále láká stabilita, dlouhodobá perspektiva a konkurenceschopné finanční ohodnocení. „Velmi dobře si ale uvědomujeme, že musíme nabízet i něco navíc. Proto například rozšiřujeme možnosti odborného růstu. Vedle celé řady vzdělávacích a rozvojových programů pro stávající zaměstnance jsme pro čerstvé absolventy nelékařských zdravotnických oborů zavedli absolventský program, díky kterému mohou nastartovat svou kariéru,“ připomíná Andrea Drobiličová.

Bohatá je podle vedoucí Oddělení profesního vzdělávání a rozvoje lidských zdrojů FN Olomouc Mgr. Vladimíry Odehnalové také nabídka benefitů. „Kromě významné podpory odborného vzdělávání našich zaměstnanců napříč kategoriemi naše benefity zahrnují tři dny nenárokového zdravotního placeného volna nebo pět týdnů dovolené. Přispíváme na penzijní připojištění, poskytujeme prioritní zdravotní péči a nabídka našeho stravovacího provozu je nadstandardní,“ upřesňuje Vladimíra Odehnalová. I přes uspokojivou personální situaci nemocnice stále hledá neotřelé formy prezentace a náboru, aby mohla na jednotlivé pozice vybírat z nejlepších uchazečů. „Chceme zájemcům o zaměstnání představovat naši práci atraktivní formou. Proto jsme se rozhodli nabídnout jim akci, během níž se mohou setkat se sestrami z interních, chirurgických a dalších oborů a zeptat se jich na všechno, co je zajímá,“ vysvětluje motivaci k uspořádání prvního PERSOFestu Andrea Drobiličová.

Na jednom místě, v moderních konferenčních prostorách budovy II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické, čeká na příchozí bohatý zdroj inspirace pro jejich karierní růst a přehled možností uplatnění jejich schopností a vědomostí ve FN Olomouc. „Představíme celou řadu pracovních pozic a nabídek napříč pracovišti a obory naší nemocnice. Zájemci se setkají osobně s odborníky - budoucími kolegy, kteří se s nimi podělí o své zkušenosti. Nezůstane ale jen u prezentací pracovních pozic. Mohou si vyslechnout atraktivní přednášky, podívat se na různé typy prezentací a pro soutěživé chystáme i malé překvapení,“ dodává Vladimíra Odehnalová.

PERSOFest se uskuteční v pátek 23. února 2024 v budově II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické FN Olomouc v čase od 9 do 15 hodin. Na akci není třeba se registrovat.