Jakou máte kondici? Zjistíte to na dni otevřených dveří Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace FN Olomouc

26. března 2019

Rádi byste si zlepšili kondici, ale chcete nejprve vědět, jak na tom vaše tělo vlastně je? Rozhodli jste se udělat něco pro zdraví, ale bez výsledků základního vyšetření se do toho nepustíte? Uvažujete nad změnou jídelníčku, aby se přizpůsobil vašemu zdravotnímu stavu a odpovídal požadavkům zdravé výživy? Pokud ano, pak určitě využijte nabídky Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace Fakultní nemocnice Olomouc, která pořádá v úterý 2. dubna den otevřených dveří. Odborníci z renomovaného pracoviště během dopoledních hodin nejenže provedou zájemce celou klinikou, nýbrž jim i bezplatně nabídnou různá preventivní vyšetření.

Klinika tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace patří již více než čtvrt století k nejvyhledávanějším pracovištím v rámci celé České republiky poskytujícím komplexní preventivní celostní péči. Přestože typickými klienty kliniky jsou sportovci přicházející na zátěžový test, jehož výsledky jim pomáhají optimalizovat tréninkový proces, služby olomouckých odborníků využívají také pacienti s různými diagnózami od vysokého krevního tlaku až po onkologická onemocnění. „Přiměřená a správně zvolená pohybová aktivita zlepšuje prognózu mnoha chorob a zvyšuje naději na lepší léčebné výsledky. I těmto klientům provádíme zátěžové vyšetření a na základě výsledků jim poradíme, jaká pohybová aktivita by pro ně byla nejvhodnější, jakou mají volit zátěž a kolik času mají denně pohybu věnovat,“ uvádí přednostka kliniky prof. MUDr. Eliška Sovová, Ph.D., MBA.

Klinika se také zaměřuje na kardiovaskulární rehabilitaci u pacientů, kteří se léčí s onemocněním srdce a cév. Nabízí jim komplexní péči včetně cvičení v tělocvičně přímo v ambulanci kliniky pod dohledem odborníků. Významnou část klientů tvoří i pacienti potýkající se s obezitou. „Díky spolupráci s Oddělením léčebné výživy naší nemocnice poskytujeme přímo na klinice výživové poradenství, takže naše péče je komplexní a odpovídá moderním trendům léčebné i preventivní péče v našem oboru,“ dodává profesorka Sovová.

Pokud chcete šíři péče Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace poznat na vlastní oči, využijte k tomu v úterý 2. dubna den otevřených dveří. Již od 7.30 hodin budou v hodinových intervalech probíhat komentované prohlídky, přičemž poslední termín je v 10.30 hodin. Účast na prohlídce je nutné si rezervovat. Kromě toho je možné si dopředu na telefonu 588 443 585 objednat bezplatné vyšetření na přístroji InBody, který spolehlivě a rychle analyzuje složení lidského těla, nebo konzultaci s nutriční terapeutkou. Odborníci seznámí návštěvníky dne otevřených dveří také s činností ambulance komplementární medicíny, která nabízí akupunkturní vyšetření a terapii, a s programem preventivních onkologických prohlídek. „Provádíme kompletní onkologické vyšetření zahrnující například anamnézu klienta i rodiny, fyzikální vyšetření, laboratorní vyšetření krve, EKG nebo vyšetření vzorku moči a stolice. Cílem prohlídky je i zaměření na samovyšetřování a seznámení klientů se screeningovými programy v onkologii,“ doplnil MUDr. Vlastislav Šrámek, Ph.D., MBA z Onkologické kliniky FN Olomouc.