Ježíškova výzva zahřála srdce desítek hospitalizovaných pacientů

23. prosince 2023

Strávit nejkrásnější svátky v roce v nemocnici – to rozhodně není lákavá představa. Pro stovky pacientů je to ale bohužel nutnost. O vánoční atmosféru ale nepřijdou. A nemáme na mysli jen výzdobu oddělení. Dobrovolnické centrum FN Olomouc zpříjemnilo hospitalizovaným pacientům pobyt díky Ježíškově výzvě – sbírce dárků, které by udělaly radost malým i velkým. Výzvu vyslyšely desítky dárců – firmy, školy, různé zájmové skupiny, zaměstnanci nemocnice i celá pracoviště a spousta individuálních donátorů. Díky nim se včera a dnes mohli dobrovolníci vydat s více než čtyřmi sty balíčky na pomyslnou Ježíškovu pouť za pacienty třinácti klinik a oddělení.

• Obrázek 1: Dobrovolníci roznesli hospitalizovaným pacientům dárky z Ježíškovy výzvy.

„Byly to až dojemné situace všude, kde jsme byli, ale nejsilněji asi na geriatrickém oddělení. Nešlo nám přitom jen o předání materiálního dárku, i když všechny určitě obdarování potěšilo. Důležitější bylo pacienty alespoň trochu vánočně naladit a taky jim dát touto cestou vědět, že nejsou sami, že na ně myslíme. Ježíškova výzva opět přinesla nám a hlavně pacientům chvíle úsměvů a silných pozitivních emocí,“ hodnotí třetí ročník sbírky koordinátorka Dobrovolnického centra FN Olomouc Mgr. Marija Aleksićová.

Od začátku prosince, kdy byla výzva vyhlášena, se dobrovolníkům začaly kupit krabice a balíčky s dárky – od různých trvanlivých pochutin a hygienických potřeb, přes deky, ručníky či ponožky až po drobné hračky, křížovky, osmisměrky, omalovánky, notesy a psací potřeby. „Děkujeme z celého srdce všem dárcům za to, že pomáhají a že jsme díky nim mohli rozdávat radost. Bez vás by to nešlo,“ oceňuje Marija Aleksićová.

Děkujeme za pomoc a za dárky:

• ZŠ Stupkova, ZŠ Mozartova, ZŠ Heyrovského, ZŠ Senice na Hané, Základní škola Jungmannova Litovel, International School Olomouc
  • Skupina kybernetických a informačních sil Armády ČR
  • Dobrovolníci ze skupinky Olomoucké kamínky
  • Zaměstnancům jednotlivých klinik a oddělení FNOL - zapojili se jak jednotliví dárci, tak i celé kolektivy zdravotních sester, sanitáři, lékaři i nezdravotničtí pracovníci
  • Pacientům Psychiatrické kliniky a nemocniční kaplance Magdaleně Lis.
  • Zaměstnancům Europ Assistance za pomoc s balením dárků.
  • A obrovskému počtu jednotlivých dárců, kteří se do výzvy zapojili individuálně.