Když hudba pomáhá. Nemilanští sokolové věnovali výtěžek koncertu sedmi kapel Onkologické klinice FN Olomouc

17. prosince 2019

Benefiční Sedmička. Takový byl název koncertu šesti folkových a jedné folklorní skupiny, který 7. září tohoto roku uspořádali ve svém areálu členové T.J. Sokol Olomouc-Nemilany. Výtěžek z akce, jenž činil celkem 35 861 korun, předali zástupci tělocvičné jednoty vedení Onkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc, kde peníze pomohou pořídit potřebné vybavení.

„Přestože nám úplně nepřálo počasí, tak se na prvním ročníku Benefiční Sedmičky sešlo na dvě stě lidí, kteří byli velmi štědří,“ potěšilo starostu nemilanské sokolské jednoty Jiřího Pácla. „Název jsme zvolili podle toho, že se na koncertu představilo sedm kapel. Drželi jsme se symboliky šťastného čísla sedm, proto se akce konala 7. září a základní vstupné činilo 77 korun. Většina přítomných však přispěla vyšší částkou. Symbolické bylo i to, že členy čtyř zúčastněných kapel byli lidé, u nichž později propuklo onkologické onemocnění a už bohužel nejsou mezi námi. Přejeme proto olomoucké onkologické klinice, aby se jí dařilo v její péči o zdraví nás všech,“ dodal starosta Pácl.

Symbolický šek od něj a jeho kolegyň z nemilanské jednoty 16. prosince převzali přednosta Onkologické kliniky FN Olomouc prof. MUDr. Bohuslav Melichar, Ph.D. a vrchní sestra Mgr. Šárka Ročková. „Jsme velmi rádi za tuto pomoc, moc si jí vážíme a vnímáme ji i jako výraz morální podpory,“ děkoval dárcům profesor Melichar a vrchní sestra jej doplnila: „Plánujeme nákup infuzních stojanů za zhruba sto tisíc korun. Darovaná částka nám významně pomůže tuto potřebnou investici uskutečnit,“ konstatovala Šárka Ročková.

A je možné, že setkání Sokolů a zástupců kliniky nebylo poslední. „Všem zúčastněným kapelám se myšlenka a samotná akce moc líbily a hned se ptali, kdy se koncert uskuteční v příštím roce,“ uzavřel s úsměvem Jiří Pácl.