Konference veřejné zakázky ve zdravotnictví zve do Olomouce na aktuální témata a špičkové odborníky

18. září 2023

Už poosmé se letos v Olomouci sejdou účastníci odborné konference Veřejné zakázky ve zdravotnictví, jejímž ústředním tématem jsou praktické zkušenosti z oblasti zadávání veřejných zakázek v nemocnicích a obecně ve zdravotnickém prostředí. Letošní ročník akce, kterou pořádá Fakultní nemocnice Olomouc, se uskuteční 19. – 20. září a je primárně určena pro všechny ty, kdo si chtějí rozšířit znalosti v problematice zadávání veřejných zakázek ve zdravotnictví, pro zaměstnance zdravotnických zařízení, dodavatele účastnící se tendrů a zástupce veřejných institucí. Konference se koná pod záštitou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

„Jako každým rokem i letos přizpůsobujeme témata našeho setkání aktuálnímu dění,“ říká za organizátory garant konference Ing. Čeněk Merta, Ph.D., MBA, MPA, obchodní náměstek FN Olomouc. „Dá se tedy předpokládat, že jedním ze stěžejních témat aktuálního ročníku bude například využití dynamického nákupního systému v oblasti veřejných zakázek,“ zmiňuje Ing. Merta.

Dalšími tématy konference budou podle jeho slov mimo jiné oblast nové legislativy a judikatury ve veřejných zakázkách, využití subjektivních kritérií hodnocení kvality u veřejných zakázek pro nákup léčivých přípravků či zkušenosti z veřejných zakázek v rámci plnění dotačních titulů REACT. „Zajímavou debatu očekávám také kolem nových metod u stavebních investic nebo u využití umělé inteligence v oboru veřejných zakázek. V minulém roce jsme v rámci konference úspěšně rozjeli i blok workshopů, o něž byl a je velký zájem, za což jsme skutečně rádi, protože je to jakási pozitivní reflexe naší práce,“ doplňuje Ing. Čeněk Merta, Ph.D., MBA, MPA.

Více informací o konferenci a jejím programu najdete na samostatném webu vz.fnol.cz.