Langerová, Vojtek, Krajčo a další vystoupí na dvoudenním Festivalu filharmonie. Část z výtěžku půjde na Dětskou kliniku FN Olomouc

10. listopadu 2023

Multižánrový open-air Festival filharmonie se po své letošní premiéře na Andrově stadionu vydává vstříc dalšímu ročníku. Fotbalový klub SK Sigma Olomouc ve spolupráci s Moravskou filharmonií Olomouc opět představí pětašedesáti členný orchestr MFO v jeho plné síle a doplní jej známí čeští interpreti jako je Aneta Langerová, Richard Krajčo, Petr Janda, Josef Vojtek a další. Festival filharmonie bude tentokrát dvoudenní a proběhne 6. a 7. června a naváží na něj Svátky města Olomouce. Vstupenky jsou již nyní v předprodeji. Část z výtěžku půjde na Dětskou kliniku FN Olomouc.

• Druhý ročník Festivalu filharmonie bude dvoudenní a uskuteční se 6. a 7. června.

„Město Olomouc bylo po staletí městem hudby, jsou s ním spjata jména jako Mozart či Beethoven. Těší mě, že se pro příští rok Svátky města Olomouce doslova potkají s Festivalem filharmonie a budou tak moci odstartovat koncertem pod širým nebem na Andrově stadionu. A zároveň jsem rád, že můžeme lidem Moravskou filharmonii ukázat i v tomto poněkud netypickém prostředí,“ říká primátor města Olomouce Miroslav Žbánek.

Festival filharmonie odstartuje ve čtvrtek 6. června, kdy na Andrově stadionu vystoupí Josef Vojtek s Inflagranti za doprovodu Moravské filharmonie, dále Renata Drössler, která by měla složit poctu Haně Zagorové, následovat bude Petr Janda a večer završí Richard Krajčo. Je tedy jasné, že hned první den festivalu slibuje mimořádný zážitek. Například historicky poprvé zazní v takto velkém rozsahu repertoár kapely Kryštof v interpretaci Richarda Krajča a velkého symfonického orchestru. „Druhý den festivalu jsme ladili více do folkloru, jelikož se v tento den již potkáváme se Svátky města. Páteční koncert tak otevře kapela Fleret za doprovodu Moravské filharmonie, poté vystoupí Aneta Langerová a večer uzavře Jiří Pavlica s Hradišťanem a Moravskou filharmonií,“ vyjmenovává ředitel Moravské filharmonie Jonáš Harman a dodává: „Myslím si, že se jedná o žánrově pestrou nabídku a nás velmi těší, že se na takovém projektu může filharmonie podílet.“

• Dětskou kliniku FN Olomouc na tiskovce reprezentovala doc. MUDr. Kateřina Bouchalová, Ph.D., zástupkyně přednostky pro výuku.

Část výtěžku ze vstupného poputuje na Dětskou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc. Část výtěžku z Festivalu Filharmonie poputuje tentokrát na Dětskou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc. „Naše klinika je poctěna, že právě na ni půjde výtěžek z akce. Ten použijeme na léčebnou preventivní péči o děti. Chtěli bychom také peníze použít na zpříjemnění pobytu dětí na klinice, konkrétně na herničky,“ vysvětlila zástupkyně přednostky Dětské kliniky FNOL pro výuku doc. MUDr. Kateřina Bouchalová, Ph.D.

Předprodej vánoční edice vstupenek začal již 8. listopadu v síti Ticketportal, dále je možnost zakoupit vstupenky přímo v Informačním centru v podloubí olomoucké radnice.