Lesní benefice potřetí. Vysazené stromky pomohou lesu i nemocným cystickou fibrózou

24. října 2019

Potřetí a naposledy se v neděli 3. listopadu nedaleko Březové u Litovle uskuteční netradiční lesní benefice Stromy Tobě, kterou pořádá nezisková organizace Crosspoint Olomouc ve spolupráci s Lesy města Olomouce a statutárním městem Olomouc netradiční lesní benefici. Za každý vysazený strom v lese postiženém kůrovcem věnují Lesy města Olomouce a statutární město Olomouc pět korun na konto Crosspoint Tobě. Tím společně s dobrovolníky podpoří pacienty se zákeřnou nemocí cystická fibróza.

Pětikoruny, které Lesy města Olomouce a statutární město Olomouc ušetří výsadbou každého stromu díky pomoci dobrovolníků, budou věnovány na konto Crosspoint Tobě. Výtěžek z benefice pak podpoří léčbu pacientů s cystickou fibrózou a dalšími chronickými nemocemi ve Fakultní nemocnici Olomouc. „Konto Crosspoint Tobě vzniklo jako okamžitá sociálně zdravotní pomoc pro děti s cystickou fibrózou a jejich nejbližší. Je nám ctí, že jsme dostali důvěru vedení města Olomouce a Fakultní nemocnice Olomouc. Cílem sbírky je pomoc rodině v těžké životní situaci, která je s nemocí spjata. Pomoc bude zajištěna finančními prostředky nebo pomůckami, které si rodina sama nemůže dovolit. Díky tomu může konto Crosspoint Tobě výrazně pomoci rodině ve zvládání této situace,“ doplňuje ředitelka Crosspoint Olomouc Ester Rážová.

Jak se do benefice zapojit?

Registrujte se jako dobrovolník na internetových stránkách www.stromytobe.cz, kde najdete další informace.