Litovelská ZŠ Jungmannova uspořádala sbírku pro zdravotníky FN Olomouc

6. prosince 2021

Obří kupou krabic a tašek plných dobrot byli v pátek 3. 12. dojatí zdravotníci z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny, kteří pečují o pacienty s těžkým průběhem onemocnění COVID-19. Na výraz podpory a poděkování za náročnou službu při další covidové vlně jim dárky a přání všeho dobrého poslala Základní škola Jungmannova Litovel. Do společné sbírky se zapojili pedagogové, asistentky, rodiče a žáci napříč prvním a druhým stupněm.

  • Zdravotníci KARIM byli dárky nadšení.

Nebylo to přitom poprvé, co se škola zapojila do podobné akce. Podle učitelky Marcely Nevěřilové, která sbírku iniciovala, škola každý rok před Vánoci zapojuje děti a rodiče do nějakého charitativního projektu - Strom splněných přání, Krabice od bot, sbírky pro útulky, Ježíškova vnoučata pro místní Domov seniorů apod. „Snažíme se dětem přiblížit realitu. Vždy se najde někdo, kdo potřebuje naši pomoc. Učíme se tím pomáhat a zároveň nežádat nic na oplátku. V průběhu roku si díky mezinárodním dnům přibližujeme různé druhy nemocí a znevýhodnění, například Ponožkový den, Puntíkový den a podobně. Tím se žáci učí empatii a zároveň se dozví nové informace,“ vysvětluje Marcela Nevěřilová.

Děkujeme srdečně všem, kteří se do sbírky zapojili! A to, že na zdravotníky myslíte a držíte jim palce, je pro ně nesmírně důležité a dodává jim sílu snad i více než materiální dary. Je to pro ně obrovská vzpruha. Díky!