Mezinárodní den lidské solidarity: Děkujeme, že pomáháte!

20. prosince 2023

Advent je časem radostného očekávání, duchovní přípravy na Vánoce, dobou rozjímání a dobročinnosti. Zřejmě právě proto je spojený s několika významnými mezinárodními svátky, oslavujícími lidskou solidaritu, dobrovolnictví a lidská práva. Jeden z nich si připomínáme právě dnes - Mezinárodní den lidské solidarity. A před dvěma týdny, 5. prosince, to byl zase Mezinárodní den dobrovolníků.

• Obrázek 1: Rozdávání dárků z Ježíškovy výzvy nás teprve čeká, ale už nyní musíme poděkovat všem dárcům i dobrovolníkům, kteří se podíleli na balení... Díky!

Bez lidské solidarity a dobrovolnictví by občanská společnost fungovala jen velmi těžko. Proto chceme dnešní svátek využít k poděkování všem dárcům a dobrovolníkům, kteří pomáhají plnit přání dětí, hendikepovaných, nemocných či potřebných, kteří neměli v životě štěstí.

Hodnotu solidarity vnímáme právě intenzivněji v období svátků vánočních, kdy více myslíme na životní podmínky seniorů, osamělé rodiče s dětmi či nemocné. Přínos dobrovolnické pomoci je velmi často zcela nevyčíslitelný. Samotné dobrovolnictví má dlouhodobou tradici a stává se součástí vyspělých společností. Stále více se do dobrovolnictví zapojují i firmy. Pozadu v tomto směru nezůstali ani zaměstnanci Europ Assistance, kteří nám přišli pomoci s balením dárků pro pacienty.

Děkujeme za to, že pomáháte, bez Vás by to nešlo.

Předávání dárků, které se nám sešly díky Ježíškově výzvě, nás sice teprve čeká, ale už teď chceme všem dárcům poděkovat.

• ZŠ Stupkova, ZŠ Mozartova, ZŠ Heyrovského, ZŠ Senice na Hané, Základní škola Jungmannova Litovel, International School Olomouc
  • Skupina kybernetických a informačních sil Armády ČR
  • Dobrovolníci ze skupinky Olomoucké kamínky
  • Zaměstnancům jednotlivých klinik a oddělení FNOL - zapojili se jak jednotliví dárci, tak i celé kolektivy zdravotních sester, sanitáři, lékaři i nezdravotničtí pracovníci
  • Pacientům Psychiatrické kliniky a nemocniční kaplance Magdaleně Lis
  • A obrovskému počtu jednotlivých dárců, kteří se do výzvy zapojili individuálně.