Mezinárodní den sester: Děkujeme! Bez vás se neobejdeme

12. května 2023

Právě na 12. května připadá Mezinárodní den sester a ošetřovatelství, který je oslavován na celém světě u příležitosti narozenin Florence Nightingale, anglické ošetřovatelky, zakladatelky a průkopnice moderního ošetřovatelství a reformátorky nemocnic i veřejného zdravotnictví. Dobrovolníci z Dobrovolnického centra FN Olomouc dnes rozdávali drobné dárky vrchním sestrám a při této příležitosti poděkovali všem sestrám za jejich práci a spolupráci.

„Velmi dobře si uvědomujeme, jak náročné a pro fungování nemocnice naprosto nepostradatelné jsou všechny ošetřovatelské profese. Proto jsme alespoň touto formou chtěli nejen přispět k životní pohodě a zpříjemnit společné chvilky v práci, ale hlavně poděkovat za každodenní práci, která je v péči o druhé samotnou podstatou lidství. Jsem hrdá na to, že spolu všichni tvoříme jeden velký tým,“ děkuje nelékařskému zdravotnickému personálu FN Olomouc Ing. Bc. Andrea Drobiličová.

K poděkování nelékařskému personálu FN Olomouc se přidali i studenti a studentky Fakulty zdravotnických věd UP Olomouc, kteří zveřejnili na facebooku děkovné video. „Velice nás těší, že studenti Fakulty zdravotnických věd společně s novou přednostkou Ústavu ošetřovatelství Danielou Bartoníčkovou vyvinuli vlastní iniciativu, aby poděkovali svým budoucím kolegům. Je to pro nás zpětná vazba vypovídající o tom, že spolupráce je nastavena dobře a studenti u nás tráví praxe rádi. Vážíme si toho a děkujeme,“ uzavírá Andrea Drobiličová.