Místo sledování televize se pacientky chystaly na Velikonoce

6. dubna 2023

Přiznejte se: Čekali byste, že si z pobytu v nemocnici přivezete vlastnoručně vyrobenou velikonoční dekoraci. I takové benefity (kromě samotné léčby) totiž může přinášet hospitalizace na Oddělení rehabilitace FN Olomouc. Aktivity, které mohou být pro pacienty terapií a zároveň je rozveselí, se zdejší personál se snaží vymýšlet neustále. A povedlo se to i včera, při Škaredé středě, která pro účastníky tvořivého dopoledne rozhodně škaredá nebyla.

Pacienti se zapojili do výroby velikonočních ozdob a došlo i na pletení pomlázky. „Navázali jsme na předvánoční tradici, kdy jsme s pacienty pekli cukroví. Pletla se pomlázka, vyráběly se věnce nebo kuřátka a polepovali jsme papírové kelímky velikonočním motivem,“ říká vrchní sestra Oddělení rehabilitace Mgr. Lenka Járová. Zapojily se všechny sestřičky, které ochotně pacientům s tvořením pomáhaly. „Kolegyně sbíraly skořápky od vajíček, nakoupily bavlnky na výrobu kuřátek a další potřebné věci. Bavilo nás to a celé dopoledne se neslo v přátelském duchu. Pacienti vypadali spokojeně, a to je nejdůležitější,“ dodává s úsměvem Járová.