Na benefičním koncertě pro Fakultní nemocnici Olomouc vybral Crosspoint 1,5 milionu korun

20. prosince 2019

Hudební skupina MIRAI či operní diva Anna Butkiewiczová se představily 14. prosince na benefičním koncertu pořádaném neziskovou organizací Crosspoint Olomouc. Výtěžek ve výši téměř 1,5 milionu korun poputuje do Fakultní nemocnice Olomouc na speciální konto Crosspoint TOBĚ, které pomáhá rodinám hospitalizovaných dětí s cystickou fibrózou a dalšími chronickými onemocněními.

Nezisková organizace Crosspoint Olomouc pořádala adventní charitativní koncert již pošesté. Benefiční večer se uskutečnil v sobotu 14. prosince v prostorách BEA Centra Olomouc a záštitu nad ním převzal primátor města Olomouc Miroslav Žbánek. „Benefičním koncertem a poděkováním na konci roku tento příběh určitě nekončí. Je to bilance, ale zároveň i start do dalšího období zdařilé spolupráce na projektech, v nichž se propojuje ochota dobrovolných dárců s podporou veřejného sektoru. Spolupráce města a Crosspointu startuje další etapu úspěšného období velmi dobré spolupráce,“ věří primátor Žbánek.

„Už od června, kdy jsme projekt Crosspoint TOBĚ rozjížděli, nás nepřestává překvapovat lidská dobrota a ochota pomáhat. Ať už to bylo v rámci olomouckého půlmaratonu, který jsme zaběhli společně se Základní školou Olomouc na třídě Spojenců, Slovanským gymnáziem a s partnery TESCO SW a Excalibur Army, či při podzimním sázení stromků, kterého se zúčastnilo více než 200 dobrovolníků. Benefičním koncertem tak vyvrcholil velmi úspěšný rok a podařilo se nám vybrat rekordních téměř 1,5 milionu korun,“ shrnuje aktivity neziskové organizace Crosspoint její ředitelka Ester Rážová.

Jedním z již tradičních partnerů organizace Crosspoint i samotného konta je společnost TESCO SW, která se zaměřuje na oblast informačních technologií. Jedná se o olomouckou rodinnou firmu, která působí na tuzemském trhu i v zahraničí. „Spolupráce s neziskovou organizací Crosspoint se pro nás stala díky elánu manželů Rážových tradicí, a to z několika důvodů. Každá darovaná koruna doputuje k těm potřebným a vybrané prostředky směřují v globální době do olomouckého regionu, který je naším domovem. V neposlední řadě jsou to také dosažené výsledky z minulých let, které prokázaly životaschopnost tohoto neziskového projektu,“ říká zástupce firmy TESCO SW David Tesařík

O kontě Crosspoint TOBĚ

Nezisková organizace Crosspoint Olomouc spolupracuje s Dětskou klinikou Fakultní nemocnice Olomouc již třetím rokem. Za podpory této nadace a statutárního města Olomouc byly letos na jaře do nemocnice zakoupeny specializované přístroje na pomoc malým pacientům s cystickou fibrózou. Od poloviny tohoto roku Crosspoint rozšířil svoji pomoc o dobročinné aktivity, které mají za cíl podpořit dobročinné konto Crosspoint TOBĚ. Výtěžek z něj poputuje rodinám dětí hospitalizovaných ve FN Olomouc. V kraji se jedná o zcela výjimečný projekt s řadou různorodých akcí, kterých se mohli zúčastnit občané Olomouce i okolí. V červnu konto podpořila pětice běžeckých štafet na tradičním olomouckém půlmaratonu. Studentům Základní školy Olomouc na třídě Spojenců a Slovanského gymnázia se následně podařilo pomoci další částkou díky krokování zaštítěnému Nadací ČEZ. V říjnu se v rámci lesní benefice s názvem Stromy TOBĚ podařilo vysázet téměř 10 460 stromů. Za každý takový strom v lese postiženém kůrovcem věnovaly Lesy města Olomouc na konto Crosspoint TOBĚ pět korun.

Transparentní účet Crosspoint TOBĚ: 286296977/0300

Foto: Miloslav Zajíček