Na interaktivním kurzu Onkologické kliniky přednášely světové legendy

28. dubna 2023

Onkologická klinika FN Olomouc ve spolupráci s NOC Motol a výborem Společnosti pro radiační onkologii, biologii a fyziku uspořádala dne 27. dubna 2023 interaktivní kurz „Masterclass of Radiotherapy for Lymphoma - Contouring and Planning“, který byl určen pro radiační onkology zabývající se terapií hematoonkologických malignit.

Několika desítkám odborníků z České republiky a Slovenska přednášely světové legendy - profesorka Lena Specht a Anne K. Berthelsen. Kurz byl zaměřen na klinické provedení celého léčebného procesu moderní radioterapie včetně praktických příkladů konturace běžných i vzácných typů lymfomů. Zvláštní pozornost byla zaměřena na nové způsoby provedení radioterapie umožňující výrazně redukovat dávku na rizikové orgány (tzv. „Involved Site Radiotherapy“ a „Involved Node Radiotherapy“).

Díky recentní modernizaci ozařoven Onkologické kliniky, implementaci nových ozařovacích technik a úzké spolupráci s Klinikou nukleární medicíny a Hemato-onkologickou klinikou FN Olomouc, jsou všechny přednášené moderní způsoby radioterapie prováděny i v naší nemocnici.