Nadace na podporu transplantace kostní dřeně Haimaom zaštítila olomoucké závody ve sportovním lezení

15. května 2019

Propagovat sportovní lezení v Olomouci, ale také přispět na dobrou věc. Takové cíle má historicky největší olomoucký závod v boulderingu Haimaom boulder cup, který se uskuteční 1. června 2019 v Letním kině Olomouc. Jak již název napovídá, akce se koná ve spolupráci s nadací na podporu transplantace kostní dřeně Haimaom, která vznikla při Hemato-onkologické klinice Fakultní nemocnice Olomouc a pomáhá lidem s krevními nádory a vrozenými poruchami krevního srážení.

Závody pořádané horolezeckým klubem TOP OL začnou již v 9 hodin kvalifikací na třech lezeckých stěnách v Olomouci (Flash Wall lezecká stěna, Lezecké centrum Pajkland, Letní kino). Finále pro osm nejlepších žen a stejný počet nejlepších mužů proběhne od 16 hodin přímo na pódiu Letního kina Olomouc. Na své si ale přijdou nejen závodníci, nýbrž i publikum, a to i to nejmenší. Bude totiž připravený pestrý doprovodný program včetně vázání horolezeckých uzlů, workshopu Street workout Olomouc nebo slackline.

Kromě sportovní hodnoty však bude mít akce i edukační rozměr. Pořadatelé totiž chtějí upozornit na problematiku dárcovství periferních kmenových buněk a transplantaci kostní dřeně u vážně nemocných hematologických pacientů (pacientů s krevními nádory a vrozenými poruchami krevního srážení). Proto ke spolupráci přizvali nadaci Haimaom a Hematoonkologickou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc. Přímo na místě bude tým specialistů, kteří budou zájemce nejen informovat o problematice hematoonkologických onemocnění, ale nabídnou jim také možnost zápisu do registru dárců dřeně. Nadaci Haimaom také bude věnována část výtěžku z akce.

Podrobnosti o závodu Haimaom boulder cup se dozvíte na internetových stránkách.