Nadační fond Muži proti rakovině přispěl částkou 100 tisíc korun na nákup techniky pro Urologickou kliniku FN Olomouc. Děkujeme!

9. listopadu 2020

Díky daru Nadačního fondu Muži proti rakovině mají odborníci z Urologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc další moderní pomůcky v boji proti zhoubným nádorům močového měchýře. Fond věnoval klinice 100 tisíc korun na pořízení dvou endoskopických optik do resektoskopu Olympus. Děkujeme!

Resektoskop je přístroj, kterým se odstraňují v celkové anestézii endoskopicky nádory močového měchýře. Právě tento přístroj už Urologická klinika FN Olomouc dříve pořídila díky předchozímu finančnímu daru nadace Muži proti rakovině. Nyní tentýž nadační fond pomohl penězi dovybavit přístroj endoskopickými optikami. "Jedná se o přístrojové vybavení, díky kterému můžeme na našem pracovišti provádět výkony těmi nejmodernějšími metodami a v mnoha případech zachránit životy našich pacientů. Nadačnímu fondu za jeho poslední dar a dlouhodobou podporu velmi děkujeme," říká primář Urologické kliniky FN Olomouc doc. MUDr. Aleš Vidlář, Ph.D., FEBU.