Nemocniční kaplani se dnes opět připojí k Noci kostelů. Zájemce provedou i kaplí na neurologii

2. června 2023

Tisíce farností a desetitisíce dobrovolníků z celé České republiky a napříč všemi konfesemi se každoročně zapojují do Noci kostelů. Nebudou mezi nimi ani letos chybět kaplani Fakultní nemocnice Olomouc. Letošní Noc kostelů připadá na dnešek, pátek 2. června a kaplani při této příležitosti připravují program v nemocniční kapli Božího milosrdenství v budově chirurgického monobloku, která bude otevřená od 18 do 22 hodin. „Každý návštěvník si bude moci popovídat s kaplany o jejich službě v nemocnici, ale také o dalších tématech,“ přiblížil nemocniční kaplan Mgr. Filip Fürst, B.Th.

Zájemci si navíc budou moci v 18.30 hodin a ve 20.30 hodin prohlédnout v doprovodu kaplanů prohlédnout bývalou nemocniční kapli Božského srdce Páně na Neurologické klinice, která nyní slouží jako posluchárna. V letech 1947 až 1957 však byla konventní kaplí ženského františkánského řádu, který měl v ulici I. P. Pavlova svůj řeholní dům, a je ojedinělým dokladem poválečné sakrální architektury na našem území.

„Kromě toho budeme mít pro každého, kdo nás během Noci kostelů navštíví, připravené malé překvapení,“ slibuje Filip Fürst a dodává: „Všichni jste srdečně zváni!“