Nové koupelny a toalety už mají všechny pokoje na Oddělení šestinedělí FN Olomouc

24. září 2020

Máme hotovo ve všech dvanácti pokojích, hlásí z Oddělení šestinedělí Porodnicko-gynekologické kliniky FN Olomouc. Po zhruba měsíci zde minulý týden dokončili rekonstrukci koupelen, toalet a vzduchotechniky ve zbývajících pěti pokojích, které neupravili v loňském roce. Maminky tak nyní mohou využívat nejen moderní sanitární zařízení, ale také nové úložné prostory a přebalovací pulty se zabudovanými vaničkami. Při příležitosti úprav se pokoje dočkaly také nové výmalby.

Stavební práce v hodnotě 877 tisíc Kč bez DPH probíhaly za částečně omezeného provozu a maminky a pacientky kliniky tak byly nuceny se vyrovnat se sníženým komfortem. „Všem maminkám i jejich blízkým se zpětně omlouváme. Doufáme ale, že se na nás nebudou zlobit, protože chceme, aby se u nás rodičky s dětmi cítily lépe,“ vysvětluje přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky FN Olomouc prof. MUDr. Radovan Pilka, Ph.D. Stavební práce však představovaly větší zátěž také pro zdravotnický personál kliniky. „Patří jim proto velké poděkování za trpělivost, s níž několik týdnů pracovali v nelehkých podmínkách,“ zdůrazňuje přednosta.