Novinka v jídelně FN Olomouc. V automatu můžete koupit čerstvá rajčátka ze Smržic

1. června 2023

Čerstvá rajčata si od včerejšího poledne můžete koupit v budově stravovacího provozu FN Olomouc. Hned u vstupu se nově objevil nepřehlédnutelný rajčatový automat rodinné Farmy Kopeček ze Smržic. Vůbec první zařízení svého druhu v Olomouci, jehož obsluha je velmi jednoduchá, nabízí tři druhy sladké zeleninové pochoutky – cherry, srdcovitého tvaru a velká salátová. Hned první den se u automatu tvořily hloučky zájemců.

  • O rajčátka ze Smržic byl hned první den velký zájem.

 

„Rajčatový automat smržické farmy se nám hned zalíbil. Chtěli jsme tak vyjít vstříc žádostem zaměstnanců o rozšíření sortimentu kantýny o čerstvou zeleninu. Novinka taky odpovídá naší dlouhodobé snaze o pestřejší, kvalitnější a zdravější nabídku potravin,“ pochvaluje si vedoucí stravovacího provozu FN Olomouc Bc. Ivana Benešová, DiS.

Obsluha automatu je snadná. Na displeji si uživatel vybere požadovaný druh rajčátek buď přímo z nabídky, nebo zadáním čísla police, v níž se balíček nachází. Po zaplacení částky platební kartou si rajčata vyzvedne ve spodní přihrádce. Automat mohou využívat jak zaměstnanci nemocnice, tak veřejnost, a to v provozní době kantýny, tedy v pracovní dny od 6.30 do 14.00 hodin.

Farma Kopeček ze Smržic pěstuje rajčata a papriky ve třech sklenících o celkové rozloze 9,5 hektaru. „Využíváme hydroponický způsob pěstování, který ve srovnání s klasickým pěstováním v půdě dokáže ušetřit až devadesát procent vody. Jedná se o šetrný a ekologický způsob pěstování s využitím přirozené biologické ochrany, takže nepoužíváme chemii,“ vysvětluje Alice Molovčáková z Farmy Kopeček. „Chceme zákazníkům nabízet poctivou zeleninu domácího původu v té nejlepší kvalitě a chuti. Každému plodu poskytujeme dostatek času plně dozrát a získat správnou barvu, chuť a vůni. Díky této péči se k našim zákazníkům dostanou rajčata a papriky v prvotřídní kvalitě,“ ubezpečuje.

Ceník

  • Strabena – srdcovité cherry rajče na větvičce s exkluzivní sladkou chutí | balení 1 kg, cena 170 Kč/kg
  • Nelinka – cherry rajče kulovitého tvaru jedinečné sladké a šťavnaté chuti | balení 1 kg, cena 180 Kč/kg
  • Karkulka – velké rajče s intenzivní sytě červenou dužinovou barvou a vyváženou chutí | balení 1 kg, cena 65 Kč/kg