Novorozenecká ambulance FN Olomouc se přestěhovala. Maminky už nemusí do patra

15. března 2021

Už žádné šplhání s miminkem v náručí po schodech, už žádné přenášení kočárků do prvního patra. Ambulanci novorozeneckého oddělení a laktační poradnu totiž maminky od 1. března najdou hned v přízemí budovy Porodnicko-gynekologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc.

K dispozici jsou tak nyní dvě samostatné místnosti. Jedna slouží jako novorozenecká ambulance a druhá jako laktační poradna. „Můžeme se maminkám věnovat individuálně, protože v každé místnosti pracuje jedna sestřička, v ambulanci samozřejmě s lékařem. Individuální přístup a respektování soukromí jsou pro nás velmi důležité. V původní ambulanci jsme na všechno měli jen jednu místnost a kapacita už přestávala stačit, i když jsme laktační poradenství nabízeli i v pozdních odpoledních hodinách,“ vysvětluje dětská sestra Mária Doleželová.

Před ambulancí je i čekárna s hračkami a přebalovacím pultem, kterou zdobí obrazy ze společného malování sestřiček a maminek v roce 2015. „Rádi bychom nechali čekárnu vymalovat nějakými dětskými motivy,“ plánuje dětská sestra, podle níž si na „novou adresu“ maminky rychle zvykají a denně zde v průměru přivítají více než deset maminek s dětmi.

Ke změně přitom došlo i v telefonních kontaktech. Nyní se maminky dovolají na následující čísla:

• Laktační poradna - 588 445 655
  • Novorozenecká ambulance - 588 443 809