O nastartování kariéry v Absolventském programu NLZP FN Olomouc mají zájem tři desítky uchazečů

24. dubna 2023

Urychlit svůj profesní rozvoj ve vystudovaném oboru? Proniknout rychleji a snáz do organizační struktury a spektra poskytované péče Fakultní nemocnice Olomouc? Zahájit kariéru v největším zdravotnickém pracovišti na střední Moravě? Ano, to vše je možné díky Absolventskému program pro nelékařské zdravotnické pracovníky, jehož druhý ročník byl v pátek 21. dubna zahájen výběrovým řízením. K osobnímu pohovoru bylo pozváno 27 absolventů vysokých a vyšších odborných škol.

„Přihlášek přišlo více, ale někteří uchazeči bohužel nesplňovali podmínky inzerce. Přesto jsem s výběrovým řízením spokojená. Určitě máme z čeho vybírat,“ konstatuje náměstkyně nelékařských oborů FN Olomouc Ing. Bc. Andrea Drobiličová. Během celodenního přijímacího řízení se před výběrovou komisí vystřídala celá řada iniciativních a nadšených zájemkyň o práci na Dětské klinice, Novorozeneckém oddělení, Porodnicko-gynekologické klinice, II. interní klinice, Klinice psychiatrie, Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny, Kardiochirurgické klinice, Neurochirurgické klinice a Traumatologické klinice. „Potěšilo nás, že si uchazečky často chválily praxi v naší nemocnici, protože je personál velmi vstřícný a zapojuje je do chodu oddělení, a to bylo pro ně také motivací k podání přihlášky do absolventského programu. Z toho jsme měli radost,“ doplňuje Drobiličová.

Více o absolventském programu pro NLZP: https://kariera.fnol.cz/nelekarsky-zdravotnicky-personal.