Odbory a Pekárna Racek, s.r.o. věnovaly Onkologické klinice 10 tisíc korun. Děkujeme!

15. června 2023

Se štědrým darem - šekem na 10 tisíc korun - se v úterý 13. června vydali na Onkologickou kliniku FN Olomouc zástupci odborářů a zaměstnanců přerovské společnosti Pekárna Racek, s.r.o. Výtěžek turnaje v kuželkách doplněný o dar odborové organizace a vedení firmy převzali přednosta kliniky prof. MUDr. Bohuslav Melichar, Ph.D. a vrchní sestra Mgr. Šárka Ročková. Velmi za něj děkujeme!

"Při příležitosti druhého ročníku turnaje v kuželkách, který pořádá pro zaměstnance naše odborová organizace, jsme vybrali částku 2620 korun, kterou jsme navýšili z našeho fondu na rovných pět tisíc. Navíc jsme se obrátili na ředitelku naší společnosti paní Ing. Simonu Horákovou, která tuto sumu ihned a ochotně zdvojnásobila," popisuje původ daru zaměstnanec Pekárny Racek a předseda její základní odborové organizace Petr Bulko. A dodává, proč peníze putovaly právě na onkologii olomoucké fakultní nemocnice: "V roce 1998 jsem zde byl léčen pro nádorové onemocnění a dávali mi tehdy dvacetiprocentní šanci na vyléčení. Vzepřel jsem se s pomocí zdejších lékařů a zdravotníků osudu a nyní jsem rád, že to alespoň takto můžeme i s mými kolegy vrátit a pomoci zachránit životy dalších pacientů," vysvětluje Petr Bulko, jenž šek předal zástupcům vedení kliniky společně s předsedou Nezávislého odborového svazu pracovníků potravinářského průmyslu a příbuzných oborů Čech a Moravy Ing. Tomášem Vančurou.

Přednosta Onkologické kliniky FN Olomouc profesor Bohuslav Melichar při převzetí daru poděkoval a vyjádřil vděk za tuto formu nezištné pomoci pacientům i personálu. "Získané peníze využijeme na nákup čističek vzduchu, které velice zpříjemní prostředí pro u nás hospitalizované nemocné," říká prof. MUDr. Bohuslav Melichar, Ph.D.