Oddělení rehabilitace pokračuje v hromadném darování krve

22. března 2023

Darování krve je záslužná činnost, která pomáhá zachraňovat životy. To si moc dobře uvědomují i členové týmu Oddělení rehabilitace FN Olomouc, kteří uspořádali hromadný odběr a společně vyrazili na Transfuzní oddělení. Řada z nich chodí darovat krev i individuálně.

Včerejšího hromadného odběru se účastnilo dvacet zdravotníků, z čehož se jich k samotnému odběru dostalo osmnáct. Dvanáct z nich daruje krev pravidelně a celý proces dobře znají. Potvrzuje to i fakt, že právě včera získaly dvě fyzioterapeutky bronzovou plaketu Jánského za dovršení deseti odběrů. Do party s sebou přibrali i šest prvodárců.

S nápadem hromadného odběru přišlo Oddělení rehabilitace už v září 2019. Tehdy darovalo krev dvacet zaměstnanců. Následovala je i další pracoviště - například II. chirurgická klinika, Novorozenecké oddělení nebo Ortopedická klinika. „Covidová situace hromadným odběrům ze stran zaměstnancům bohužel nepřála, ale letos se k nám opět hlásí. Naposledy třeba Urologická klinika, která hromadně darovala na konci roku. Těšíme se, že se zapojí i další kolegové, ať už individuálně nebo v celém kolektivu,“ upřesňuje vrchní sestra Transfuzního oddělení Bc. Michaela Fedorco, DiS.