Ohlédnutí za workshopem Olomouc Live Endoscopy 2023

28. června 2023

Za účasti exkluzivního hosta a žijící legendy pankreatobiliární endoskopie, profesora Jacquesa Devièra z Erasmus Hospitalu Brusel a dalších více než 500 odborníků z tuzemska i zahraničí se ve dnech 21. až 23. června 2023 uskutečnil v Clarion Congress Hotelu Olomouc 44. kongres České a slovenské endoskopické dny a 16. ročník mezinárodního endoskopického workshopu Olomouc Live Endoscopy - OLE 2023. Jeho letošní hlavní téma znělo Mezioborová spolupráce v endoskopii. Pořadateli akce byly Endoskopická sekce České gastroenterologické společnosti a Endoskopická sekce Slovenské gastroenterologické společnosti.

• Účastníci kongresu mohli sledovat šestnáct živých přenosů endoskopických výkonů z II. interní kliniky.

„Za účasti předních odborníků z oblasti gastroenterologie, onkologie, chirurgie, radiologie, anestesiologie či kardiologie bylo během třídenní akce k vidění celkem šestnáct živých přenosů endoskopických výkonů z naší kliniky v oblasti terapeutické digestivní endoskopie, zejména u případů onemocnění slinivky břišní a žlučových cest a také léčby časných nádorů. Nácvik endoskopických metod probíhal v rámci workshopu na simulátorech a zvířecích modelech,“ uvedl za organizační výbor jeho předseda a přednosta II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické Fakultní nemocnice Olomouc doc. MUDr. Ondřej Urban, Ph.D.

„Nejen díky účasti pana profesora Devièra byl náš kongres opravdu mimořádnou akcí světového významu,“ doplnil prezident kongresu a primář II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické FN Olomouc doc. MUDr. Přemysl Falt, Ph.D.

Záštitu nad OLE 2023 převzali ředitel FN Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D. a děkan Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci prof. MUDr. Josef Zadražil, CSc. Čestným hostem kongresu - byť jen v online režimu - byl ministr zdravotnictví ČR prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA, EBIR.

Fotografie z workshopu naleznete ZDE.