Ortoped Martin Repko bude přednášet o účincích jógy v denním životě

29. dubna 2022

Bývalý hokejista, fanoušek motorek a HC Kometa Brno, ale hlavně bravurní ortoped a spondylochirurg a vedle toho milovník a cvičitel jógy. To je doc. MUDr. Martin Repko, Ph.D. Přední ortoped a specialista na operace deformit páteře u dětských pacientů přiznává, že mu při jeho náročném životním tempu jóga hodně pomohla a stále pomáhá. „Její psychosomatický efekt je úžasný. Člověk se dokáže lépe ve správný čas zkoncentrovat, zklidnit, a současně i využít skrytých sil a potenciálu v něm samém. Jóga má mnoho skvělých technik, pohybová cvičení, dechové a relaxační techniky, ale i výborné koncentrační a meditační cvičení. Mnohokrát mi tato praxe pomohla zvládnout kritické situace v průběhu operací. Velká část mých pacientů se józe začala věnovat a ona jim pomáhá,“ řekl v jednom z rozhovorů.

Přijďte si jeho zkušenosti a doporučení vyslechnout osobně na poslední předprázdninovou přednášku z cyklu „Medicína trochu jinak“, jehož iniciátorkou a garantkou je přednostka Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace prof. MUDr. Eliška Sovová, Ph.D., MBA.

Přednáška Martina Repka se uskuteční ve středu 4. května od 17 hodin ve Velké posluchárně Teoretických ústavů LF UP. Informaci k organizaci akce najdete ZDE.