Pacientský den přilákal desítky zájemců. Někteří si s kardiology zaběhali

30. října 2023

Více než osmdesát zájemců si dnes našlo cestu do hotelu NH Collection Olomouc Congress, aby si od kardiologů vyslechli nejnovější informace o prevenci a léčbě obezity a o kardiovaskulární rehabilitaci. Přednášky byly součástí tzv. Pacientského dne, který tradičně předchází největší vzdělávací akci na střední Moravě - konferenci Luklův kardiologický den. Nezůstalo ale jen u pasivního poslechu teorie. Vzhledem k tomu, že nejlepší prevencí civilizačních onemocnění je pohyb, kardiologové vybídli účastníky ke krátkému běhu nebo k chůzi v doprovodu lektorek nordic walking.

Čtrnáctý ročník konference Luklův kardiologický den, kterou pořádá z I. interní klinika – kardiologická FN Olomouc, bude zahájen zítra na stejném místě. Za účasti špičkových odborníků nabídne v lékařské a sesterské sekci prezentace nejmodernějších diagnostických a léčebných postupů, které díky špičkovým kardiologickým pracovištím vstupují do běžné klinické praxe.

Více o konferenci na webu https://lukl.fnol.cz/.