Pátý díl Ambulance aktivního zdraví poradí, jak na správný letní odpočinek

12. července 2021

Jak nejlépe načerpat síly o letní dovolené? Je vhodnější aktivní volno s pohybovými aktivitami, nebo úplné „vypnutí“ a lenošení? A co často diskutované méně tradiční formy odpočinku typu pobytu ve tmě či dlouhé meditační pouti? Na tyto a další otázky se bude snažit najít odpovědi pátý díl Ambulance aktivního zdraví (Ambulance AZ), seriálu debat odborníků pořádaného Fakultní nemocnicí Olomouc. Zhruba tři čtvrtě hodiny trvající pořad připravovaný ve spolupráci s olomouckým televizním studiem BEA campus channel bude naživo k vidění ve středu 14. července od 17 hodin a poté ze záznamu na webových stránkách ambulanceAZ.fnol.cz a současně na YouTube kanálu a facebookové stránce FN Olomouc.

 

„Často se dnes setkáváme s obecnými radami a doporučeními například v tom smyslu, že svou dovolenou máme proložit všemožnými pohybovými a zážitkovými aktivitami. Je ale skutečně možné mít pro správný a hodnotný odpočinek jeden univerzální recept? Nebo každému z nás vyhovuje něco jiného, například i v závislosti na našem zaměstnání a celoročním režimu?“ ptá se duchovní autor a průvodce pořadem prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D., ředitel FN Olomouc.

Jeho hosty ve studiu BEA budou v pořadu věnovaném tentokrát letnímu odpočinku odborníci z Katedry rekreologie Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci - prof. PhDr. Ivo Jirásek, Ph.D., který se zabývá filozofickými aspekty tělesné kultury, výchovou prožitkem a její metodikou, a vedoucí katedry Mgr. Zdeněk Hamřík, Ph.D., jehož doménou je problematika zdravého a aktivního životního stylu.

Cílem projektu Ambulance AZ je připomenout veřejnosti téma aktivního zdraví a zodpovědného přístupu každého z nás k vlastní tělesné i duševní kondici. V rámci každého dílu pozvaní odborníci odpovídají i na dotazy, které mohou zájemci již před vysíláním klást prostřednictvím webových stránek ambulanceAZ.fnol.cz. Na stejné internetové adrese také naleznou různé zajímavé odkazy a tipy na podporu aktivního zdraví i kontakty na specializované poradny ve Fakultní nemocnici Olomouc. Záznamy všech předchozích debat mohou zájemci sledovat nejen jako video, ale k dispozici jsou také jako podcast ve streamovací službě Spotify. Pro sdílení zkušeností a případně konzultaci některých otázek s odborníky založila FN Olomouc také facebookovou skupinu.