Policie obsadila transfuzku olomoucké fakultní nemocnice

3. dubna 2023

Transfuzní oddělení FN Olomouc a hematologicko-transfuzní oddělení prostějovské nemocnice se dnes na „Modré pondělí“ ocitla doslova v obležení modrých uniforem. Společně darovat krev či plazmu sem zavítalo 65 policistek a policistů z různých policejních služeb. Stejnou akci jen o několik dnů dříve (ve čtvrtek 30. března) podpořila také dvacítka jesenických kolegů. Dalších 28 policistů kvůli dřívější akutní potřebě odběrového místa darovalo nenahraditelnou tělní tekutinu již v únoru v Šumperku.

Policisté i zaměstnanci Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje jsou pravidelnými, mnohdy letitými dárci, kteří dochází na odběry podle potřeby v průběhu celého roku. Není proto překvapením, že jsou mezi nimi dárci, kteří mají na svém kontě již desítky odběrů a zaslouženě i řadu ocenění. „Společným darováním krve či plazmy podporujeme pacienty zpravidla dvakrát ročně na jaře a na podzim. Ke společným odběrům přistupujeme velmi rádi. Jednak díky příjemné atmosféře a profesionálnímu přístupu zdravotníků, ale také proto, že příklady táhnou a s každým dalším společným darováním se nám daří oslovit další policisty. Nejinak je tomu i v letošní jarní vlně, do níž se v kraji zapojilo dalších 18 prvodárců,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Děkujeme za pomoc a těšíme se na další setkání!