Poník nebo anděl? Klisna nebo čertice? Aneb jak Mikuláš naděloval ve FN Olomouc

5. prosince 2023

Kdo dnes v areálu fakultní nemocnice potkal poníka Kuličku v andělském kostýmu a klisnu Zafiru převlečenou za čertici, viděl správně. Tohle se u nás dnes opravdu dělo. V rámci mikulášské nadílky jsme rozdávali dárečky i úsměvy všem kolemjdoucím.

Každoroční mikulášská nadílka pořádaná Dobrovolnickým centrem FN Olomouc ve spolupráci se Střední odbornou školou v Olomouci – Řepčíně dnes vypadala trochu jinak než v přechozích letech. Andělé, čerti a mikulášové mohli obdarovat malé pacienty drobnými dárečky od individuálních dárců. Velké pacienty jistě potěšily křížovky, které darovalo nakladatelství Casa. Přáníčka nám zase připravili šikovní žáci ZŠ Stupkova a ZŠ Mozartova.

„Pětadvacet dobrovolníků a studentů se vydalo areálem nemocnice potěšit pacienty na různé kliniky. Největší zájem byl samozřejmě o andělského poníka Kuličku, kterého si speciálně vyžádali i na JIP Dětské kliniky,“ uvedla Marija Aleksićová z Dobrovolnického centra FN Olomouc.

Všem ze srdce děkujeme a přejeme krásného Mikuláše!