Prevence je důležitá v každé době, ovšem za časů pandemie obzvláště

7. prosince 2021

Dopady pandemie COVID-19 na systém zdravotní péče znovu a znovu dokazují, že prevence je nejlepší formou léčby. Ve Fakultní nemocnici Olomouc je možné absolvovat většinu preventivních vyšetření – ať už těch plně hrazených zdravotními pojišťovnami, tak těch, které si můžete uhradit sami a pojišťovnu požádat o příspěvek v rámci jejích preventivních programů. Jednou z preventivních prohlídek, na které pojišťovny přispívají, je preventivní onkologická prohlídka.

Prohlídku provádíme v Ambulanci preventivní onkologie, která je součástí Onkologické kliniky FN Olomouc. Jedná se o nadstandardní vyšetření, které umožňuje včas odhalit nádorové, ale především přednádorové stavy a podstatně tak zvyšuje šance na včasné zahájení léčby. „Včasná diagnostika zcela zásadně ovlivňuje prognózu a výrazně zvyšuje úspěšnost nasazené terapie,“ upozorňuje lékař Ambulance preventivní onkologie a dlouholetý primář Onkologické kliniky MUDr. Vlastislav Šrámek, Ph.D., MBA. Celá prohlídka, která se provádí nalačno, trvá zhruba hodinu a půl. „Pacienty následně informujeme o dodržování zásad správné životosprávy a zdravé výživy. V rámci klinického vyšetření je seznamujeme s možnostmi provádění samovyšetření a zdůrazňujeme jim význam primární a sekundární prevence,“ doplňuje Vlastislav Šrámek.

Vyšetření je nadstandardní placenou službou. Cena balíčku je stanovena pro muže i ženy na 6500 korun. Nově nabízíme také možnost tuto prohlídku věnovat formou poukazu vašim blízkým či zaměstnancům. Poukaz je možné objednat na webu prevence.fnol.cz, kde najdete podrobné informace i o dalších preventivních programech FN Olomouc. Jedná se například o screeningové mamografické či ultrazvukové vyšetření prsů, prenatální diagnostika nebo první 3D fotky vašeho miminka, programy na udržení kondice či pomoc s hubnutím, předporodní kurzy či plavání těhotných, zubní víla vám může pomoct s prvními zoubky nebo se můžete podívat na náměty jak sami můžete něco udělat pro své zdraví v programu naší Ambulance aktivního zdraví.

Více na prevence.fnol.cz.