Přijďte zasadit stromy a podpořit dobrou věc

27. března 2023

Staňte se dobrovolníkem, který pomůže vysadit kus lesa u Grygova, a zároveň podpoří dobročinnou aktivitu. Nezisková organizace Crosspoint Olomouc ve spolupráci s Lesy města Olomouce a městem Olomouc pořádají další ročník lesní benefice. Kromě přírody pomůže pacientům ve Fakultní nemocnici Olomouc, kteří se potýkají se zákeřnou nemocí cystická fibróza. Sázet se bude v sobotu 15. dubna.
Díky dobrovolníkům, kteří se do dobročinné iniciativy zapojí, zamíří pět korun za každý vysazený strom přímo na konto neziskové organizace. Peníze, jako výtěžek z lesní benefice, jí tímto způsobem věnují Lesy města Olomouce a statutární město Olomouc. Registrujte se jako dobrovolník na internetových stránkách www.stromytobe.cz, kde najdete další informace.
Crosspoint Olomouc je nezisková organizace, která podporuje rodiny dětí trpící cystickou fibrózou a jinými chronickými nemocemi. Je partnerem Fakultní nemocnice Olomouc a pracuje pod záštitou primátora města. „Cílem lesní benefiční akce je poukázat na toto vážné onemocnění a zároveň přispět na podporu nemocných finanční částkou. Předem děkujeme všem, kteří se zapojí. Jakékoli podpory se velmi vážíme,“ říká ředitelka spolku Ester Rážová. „Díky příspěvkům dárců už jsme mohli pro Dětskou kliniku fakultní nemocnice nakoupit speciální přístroje usnadňující léčbu dětí nemocných cystickou fibrózou nebo podpořit ozdravné tábory,“ objasňuje ředitelka Rážová. Za deset let své existence Crosspoint pomohl potřebným více než osmi miliony korun především od dárců z řad firem.
První lesní benefice se uskutečnila v říjnu roku 2019. Díky dobrovolníkům, kteří se do ní zapojili, se podařilo na městských lesních pozemcích v Březové u Litovle vysadit více než 10 tisíc sazenic mladých stromů.