Prodejem vánočních hvězd získala Šance pro Dětskou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc přes tři miliony korun

21. února 2020

Zní to až neuvěřitelně, ale charitativní prodej vánočních hvězd, který již od roku 1998 pořádá obecně prospěšná společnost Šance Olomouc, opět vynesl vyšší částku. Na podporu pacientů Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc se před loňskými vánočními svátky podařilo získat 3 196 290 korun, což je o bezmála dvě stě tisíc korun více než v předchozím roce. Květiny bylo možné koupit nejen v Olomouci, ale také v řadě dalších měst na Moravě i v Čechách.

„Máme obrovskou radost, že tato forma pomoci nemocným dětem má rok co rok tak velkou odezvu veřejnosti. Všem dárcům děkujeme za podporu a dobrovolníkům za pomoc,“ uvedla ředitelka sdružení Šance Olomouc o.p.s. Herta Mihálová. Šance opět využije výtěžek na různé formy podpory malých pacientů. Na tomto oddělení se léčí děti s nádorovými onemocněními krvetvorby, jako jsou leukémie či lymfomy. Malí pacienti zde v průměru stráví osm měsíců. Oddělení má nadregionální význam. Je moravským referenčním centrem, zajišťuje diagnostiku pacientů i pro pracoviště v Ostravě a podílí se na léčbě nádorových onemocnění u dětí, které se léčí na dětské onkologii v Brně. Podle posledních statistik se odborníkům z olomoucké Dětské kliniky daří zcela vyléčit v průměru devadesát procent dětských pacientů s maligním onemocněním krvetvorby. Jejich výsledky jsou uznávány nejen v České republice, ale také v zahraničí.

S prodejem vánočních hvězd pro dobročinné účely začalo sdružení Šance v roce 1998. Tehdy se podařilo získat 58 700 korun. Od té doby se částka s drobnými výkyvy rok od roku zvyšuje. Zatímco v roce 2018 byl výtěžek 3 009 988 korun, vloni to bylo už 3 196 290 korun.

Podrobnosti o sbírce se dozvíte i na webových stránkách www.vanocnihvezda.eu.