Profesor František Kopřiva z Dětské kliniky FN Olomouc obdržel Cenu města Olomouce

31. května 2019

Cenu města Olomouce za vědu a výzkum převzal ve čtvrtek 30. května 2019 na slavnostním večeru v Moravském divadle klinický imunolog a pneumolog prof. MUDr. František Kopřiva, Ph.D. z Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Ocenění obdržel za svůj příspěvek k rozvoji pediatrie v Olomouci, především v oblasti dětské pneumologie. Profesor Kopřiva se rovněž významně zasadil o současnou evropskou úroveň a podobu Dětské kliniky FN v Olomouci.

Při převzetí ceny kovové plastiky dívky s ratolestí od sochaře Petra Kuby oceněný lékař pobavil a vzápětí roztleskal přítomné upřímnou zpovědí: „Jeden z mých vnuků musel zůstat doma, protože má neštovice. Ostatní jsou tady. Ale já jsem vlastně špatný lékař, když nejsem s ním,“ řekl. A dodal, že Cenu města nevnímá jako své osobní ocenění. „Je to ohodnocení celého dětského lékařství a pediatrie tak, jak se dělá ve Fakultní nemocnici Olomouc a na Lékařské fakultě Univerzity Palackého. Jsem rád, že olomoucká veřejnost vnímá, že to děláme dobře,“ těší prof. MUDr. Františka Kopřivu, Ph.D.

Foto: Jan Andreáš