Rezervace léků je ve FN Olomouc zase jednodušší. Stačí přeposlat eRecept formou SMS

23. července 2020

Další inovaci a zjednodušení pro pacienty připravili v Lékárně Fakultní nemocnice Olomouc. Individuálně připravované léky si nyní mohou rezervovat nejen prostřednictvím formuláře na webových stránkách lekarna.fnol.cz, ale stačí jen přeposlat SMS obdrženou ze systému eRecept prostřednictvím SMS zprávy na telefonní číslo 734 161 674.

„Snažíme se vyjít našim klientům vstříc a cestu k individuálně připravovaným lékům maximálně usnadnit. Zaznamenali jsme totiž názor, že vyplňování všech kolonek ve formuláři je příliš zdlouhavé. Nyní tedy bude stačit, když nám zprávu obsahující kód eReceptu přepošlou na uvedené číslo a nám se informace automaticky zařadí do rezervací. Na číslo, z nějž byla zpráva zaslaná, poté budeme pacienta informovat, že má lék připravený k vyzvednutí,“ vysvětluje vedoucí lékárník FN Olomouc Mgr. Robert Běhal.