S kardiology se na Pacientský den v Luhačovicích vydalo více než padesát zájemců

1. září 2023

Do atraktivní destinace – Luhačovic a okolí – se v pátek 1. září vydali účastníci dalšího Pacientského dne, který společně pořádají I. interní klinika – kardiologická FN Olomouc a Nadační fond Pro srdce Hané. Během preventivní akce došlo jak na prohlídku nejnavštěvovanějších moravských lázní včetně architektonických klenotů Dušana Jurkoviče, tak na informace o aktuálních trendech v prevenci kardiologických onemocnění a na procházku nordic walking.

• Obrázek: Průvodcem byl účastníkům Pacientského dne přednosta I. interní kliniky - kardiologické, profesor Miloš Táborský.

Pacientským dnem, který olomoučtí kardiologové pořádají pro širokou veřejnost již od roku 2019, prováděl účastníky jako tradičně přednosta I. interní kliniky - kardiologické FN Olomouc prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc., FESC, FACC, MBA. Na úvod zdůraznil, že prevence, pohybové aktivity a správná životospráva jsou zcela klíčové nástroje pro předcházení nejen kardiovaskulárním onemocněním. „Vycházíme z hlubokého přesvědčení, že úkolem lékaře není jen samotná léčba, nýbrž také podpora a edukace pacientů v účinné prevenci. Usilujeme o to, aby pochopili, že pohybová aktivita zlepšuje kvalitu jejich života. Doporučovaná režimová opatření, která zahrnují například pohyb, dietu, nekouření a nepití alkoholu nebo kontroly krevního tlaku, mají pro jejich zdravotní stav a prognózu zásadní význam,“ vysvětlil profesor Táborský, který účastníkům Pacientského dne přiblížil také historii lázní a jejich architektonických skvostů. Jejich autorem je Dušan Samo Jurkovič, který proslul svým osobitým stylem, výrazně ovlivněným lidovým uměním.

Další pacientský den se uskuteční v pondělí 30. října v rámci konference XIV. Luklův kardiologický den. Jeho program se zaměří na prevenci a léčbu obezity. Připraveny jsou přednášky o kardiovaskulární rehabilitaci a možnostech zvládnutí obezity v primární a sekundární prevenci. Nezůstane ale jen u teorie. Pacientský den si jako v předchozích letech mohou zájemci zpestřit procházkou nordic walking nebo krátkým během.

Chcete se zúčastnit Pacientského dne? Informace najdete ZDE.